A katonák áldozatos munkájának köszönhetően Magyarország ma a világ egyik legbiztonságosabb országa. Ahhoz, hogy ezt a biztonságot a legmagasabb szinten garantálni lehessen, erős államra, jól kiképzett, a kor színvonalának megfelelő, modern technikai eszközökkel rendelkező honvédségre van szükség, de az is fontos, hogy minden magyar ember nemzeti ügyként tekintsen a haza védelmére. Ehhez a civil állampolgárok odafigyelésére, felelősségérzetére, hazaszeretetére is szükség van, amely nem csak érzést, hanem tevékeny törődést is jelent.
Dr. Simicskó István a Zrínyi 2026 Honvédelmi és Haderőfejlesztési Programról szólva kijelentette: a terv professzionális, technikai eszközeiben megújuló, a hagyományait tisztelő, hazájukat szerető katonákból álló, ütőképes haderő felépítését célozza. „Ez hazánk megmaradásának záloga” – mutatott rá a miniszter. Az ütemezett munka már elkezdődött, miközben a katonák – a rendőrökkel közösen – megvédték a déli határszakaszt, teljesítették nemzetközi kötelezettségeiket, és jelen vannak több válságövezetben is a békét és a biztonságot szolgálva. „Ennek a közös erőfeszítésnek köszönhetően elmondhatjuk, hogy Magyarország a világ egyik legbiztonságosabb országa, egy olyan állam, amely megvédi polgárait” – húzta alá a miniszter. Hozzátette: köszönet illeti ezért a katonákat, és azért is, mert magas szinten végzik munkájukat.
A miniszter az értekezletet követő sajtótájékoztatón elmondta azt is: a Magyar Honvédség négy kontinens tizennégy országában mintegy ezer fővel vesz részt a különböző missziókban. Növelték a létszámot az iraki és a koszovói műveletekben, de a katonák továbbra is jelen vannak Afganisztánban. „Fontos, hogy a NATO-szövetségeseinkkel együtt, valamint a nemzetközi közösség döntése és felhatalmazása alapján látjuk el mindenhol a feladatunkat” – mondta. Mint rámutatott, Magyarország álláspontja szerint ott kell a válságokat kezelni, ahol kialakultak, a segítséget visszük oda, ahol arra szükség van.
Dr. Simicskó István megerősítette: a honvédség kiváló munkát végzett az elmúlt évben, miközben feladatai nőttek. Most egy új korszak, a fejlődés korszaka következik, amely alatt bővítik a hadsereg képességeit, növelik az illetményeket és fejlesztik a felszereléseket, valamint modern technikai eszközöket szereznek be. A miniszter újságírói kérdésre hangsúlyozta: a honvédség ügye nem pártpolitikai kérdés, hanem ezeken felül áll. Hozzátette: az említett fejlesztések végére egy professzionális és meghatározó – 30 ezer főnyi aktív és 20 ezer főnyi tartalékos katonából álló – hadsereggel rendelkezik majd az ország.
Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Honvéd Vezérkar főnök a sajtótájékoztatón úgy értékelte: lélekben, lélekszámban és technikai eszközökben is erősödött tavaly a Magyar Honvédség. Az eredményeket alátámasztja az is, hogy míg korábban magasabb volt a távozók, mint a belépők száma, 2017 végére már több mint ezer fővel nőtt a honvédség létszáma. Méltatta a nem fegyveres külszolgálatban dolgozó magyar katonákat, megjegyezve, hogy a partnerországok – a nemzetközi gyakorlatok kapcsán is – a legnagyobb elismeréssel szólnak a honvédekről.
NATO-ban és a Pentagonban: egyikük Monsban a kibervédelmi feladatokért felel parancsnokként.
A vezérezredes szavai szerint a tárca és a honvédség vezetése is kiemelten kezeli, hogy az intézkedések középpontjában a katonák álljanak, ezért számos olyan döntést hoztak, amelyek a
A vezérezredes példaértékűnek nevezte, hogy a Magyar Honvédség öt tábornoka lát el nemzetközi parancsnoki szolgálatot az Európai Unióban, a
honvédek morális helyzetének szempontjából fontosak. „Mindezeket figyelembe véve úgy látom: a 2017-ben elvégzett feladatok megalapozzák, hogy 2018-ban a katonáink és a Magyar Honvédség továbbra is a lakosság rendelkezésére tudjanak állni” – zárta szavait a vezérezredes.
(forrás:honvedelem.hu)