Borsody László őrnagy életét a hazaszeretet és a hivatás szeretete jellemezte - jelentette ki dr. Simicskó István, a Honvédelmi Sportszövetség elnöke a legendás katona-vívómester halálának 80. évfordulója alkalmából tartott megemlékezésen, január 25-én, pénteken, Budapesten.
A legendás katonavívó és vívómester egykori Fő utcai lakóhelyén Simicskó István emlékeztetett arra: az olimpiai, világ-, Európa- és magyar kardvívó-bajnokok egész sorát nevelő Borsody egy olyan oktatásmódszertant fejlesztett ki, amely egyedülálló volt a vívás világában. „Borsody László páratlan életutat hagyott hátra, amely tanulságul kell, hogy szolgáljon az utókornak. Kötelességünk megőrizni emlékét, a szellemiséget, a becsületet, a tisztességes kiállást, a hazaszeretetet, a hűséget, amit ránk hagyott” – jelentette ki Simicskó István.
Hozzátette: a magyarság története és kultúrája páratlanul gazdag, de ha nem tárjuk fel múltunkat, nem őrizzük hagyományainkat és nem adjuk át gyermekeinknek, akkor nem sokáig lesz magyar nemzet. Ez a feladatunk Borsody László nyomán is.
Máday Norbert, a Magyar Szablyavívó Egyesület elnöke megemlékező beszédében rámutatott: Borsody László munkásságának köszönhetően a vívás a legeredményesebb olimpiai sport, hiszen több bajnokot és versenyvívót nevelt, mint összes kortársa együttvéve. „Borsody László egy igazi zseni volt, aki visszaadta a Trianonban megcsonkított Magyarország önmagába vetett hitét és egy vesztes hadsereg katonatisztjeiből legyőzhetetlen katonavívókat faragott” – fogalmazott.
Az évforduló alkalmából a Magyar Szablyavívó Iskola mesterei formagyakorlatokkal tisztelegtek példaképük, a magyar szablyavívás géniuszának emléke előtt, majd a résztvevők elhelyezték az emlékezés virágait.
A megemlékezés a Farkasréti temetőben, Borsody László sírjánál folytatódott, ahol Borsody László, a legendás vívómester leszármazottja, majd Balogh Imre a Magyar Szablyavívó Iskola vívómestere emlékezett meg az igazi magyar kardvívás megalkotójáról.
(forrás: honvedelem.hu)