Családi és intézményes nevelés címmel rendezték meg az idei köznevelési konferenciát Újbudán. A tanácskozást Hoffmann Tamás polgármester és Simicskó István országgyűlési képviselő nyitotta meg, majd segédkeztek a kerületi kreativitási verseny nyerteseinek díjazásában is.
– A pedagógiai hivatás egyik legnagyobb kihívása, hogy a tananyagot úgy adják át a jövő generációjának, hogy az izgalmas és figyelemfelhívó legyen – mondta Hoffmann Tamás. Újbuda polgármestere szerint digitalizált társadalmunkban sokkal nehezebb a gyerekek érdeklődését lekötni, egyre gyakrabban kell a technológiát is bevetni a tanórákon. Ehhez az eszközpark korszerűsítésére, az intézmények modernizációjára, valamint a pedagógusok továbbképzésére is szükség van. – Ezért is szervezzük meg évről évre a köznevelési konferenciát, ahol a módszertani kérdések mellett a szakmát érintő aktualitásokat és újításokat is nyomon követhetik a pedagógusok – mutatott rá Hoffmann Tamás. A politikus az oktatási kérdések mellett a közelmúltban megvalósult fejlesztésekről és a jövőbeni tervekről is beszélt. Az intézményhálózatot érintő kiemelt feladatok közé sorolta a Madárhegy közelébe tervezett bölcsődei és óvodai fejlesztéseket.
– A változó, rohanó világban egyre inkább szükségünk van egymásra, a szövetségesekre. A szülőknek és a pedagógusoknak össze kell fogniuk, hogy gyermekeinknek át tudjuk adni azokat az ismereteket és tapasztalatokat, amelyekkel ebben a zavaros világban is felismerhetik az értékeket, hogy megtanuljanak gondolkozni, megértsék az összefüggéseket és megállják a helyüket – fejtette ki Simicskó István. Az országgyűlési képviselő úgy látja, a pedagógusok egyik legfontosabb feladata, hogy felismerjék az idő jeleit, és maguk is alkalmazkodjanak az új helyzethez. Emlékeztetett: a tudás átadására már az ókorban is igény volt, a lényegi különbség a módszertanban rejlik. Véleménye szerint a hazaszeretet érzésének megalapozása a gyermekben hosszú távon a kötődést és a tevékeny törődést is kialakítja, ami mind a család, mind pedig a nemzet számára fontos.
A tanácskozás előadásai az erőszakmentes kommunikációról, a digitális kor tanítási és tanulási módszertanáról szóltak. A XI. Újbudai Köznevelési Konferencia a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola-AMI és Zeneművészeti Szakgimnázium diákjainak koncertjével zárult.
(forrás: ujbuda.hu)