2021. dec. 16.
Simicskó István

A gyerekek még nem tudják megkülönböztetni a hasznos tartalmakat a káros tartalmaktól. Személyiségük, identitásuk alakulóban van. A legkisebbeknek még a valóság is sokszor összefolyik az álomvilággal, úgyhogy az erőszakos, a szülők háta mögött a gyermekeket behálózni próbáló, politikailag is motivált manipuláció térnyerését mindenáron meg kell akadályozni. A kicsiket óvnunk és segítenünk kell, nem veszélyeztethetjük őket politikai haszonszerzés reményében.

Mi lesz a népszavazás eredményének jelentősége?
Szülőként, a keresztény értékeket tiszteletben tartó emberként és a nemzet felnövekvő generációit féltő felelős politikusként is szilárd meggyőződéssel rendelkezünk arról, hogy mit tartunk helyesnek, ugyanakkor a téma fontossága, érzékenysége miatt mindenképpen biztosan kell tudnunk, hogy a polgárok mit gondolnak. A végeredmény meghatározza majd gyermekeink védelmének szabályozását.

Miért olyan fontos erről népszavazást tartani?
A kérdés az, hogy meghagyjuk-e a jogot a szülőknek, hogy gyermekeik nevelésével kapcsolatban ők legyenek a kizárólagosan kompetens személyek, vagy akarjuk-e, hogy személyiségformálódásuk, nemi érésük kritikus szakaszában idegen szervezetek is beleszólást kapjanak. A közvetlen véleménynyilvánítás legfajsúlyosabb módja a népszavazás, amely kötelező erővel írja elő, milyen törvényi szabályozást szeretnének az állampolgárok. A gyermekeink biztonsága és jóléte irányát népszavazáson helyes eldönteni.

Mi a legveszélyesebb dolog, amivel ma egy kisiskolás találkozhat?
A gyerekek még nem tudják megkülönböztetni a hasznos tartalmakat a károstól. A gyermekeket behálózni próbáló, politikailag is motivált manipuláció térnyerését mindenáron meg kell akadályozni.

(Forrás: blikk.hu)